Představení: rezervační systém Reservanto

Logo ReservantoNedávno jsme spustili můj poslední projekt, rezervační systém Reservanto (www.reservanto.cz). Prostě se mi nechce volat masérce pouze v pracovní době vždy těsně před koncem hodiny, kdy zřejmě zrovna nemasíruje a je pravděpodobně u své papírové rezervační knihy, ale místo toho se objednat třeba v sobotu v noci přes web a sám vidět, kdy má volné kapacity. Jeho výhoda oproti konkurenci je v tom, že je skutečně plně optimalizován pro daný segment zákazníků (maséři, sportoviště, poradny, zubaři, kadeřnictví apod.), zákazníci nepotřebují návod na jeho používání a vůbec má (nebo bude mít) spoustu zajímavých funkcí, které obchodníci a jejich zákazníci chtějí. Chceme také excelovat s podporou. Jako snad jediní nabízíme e-mailovou i telefonickou zákaznickou podporu všem (i neplatícím) zákazníkům. Chceme lokálně podporovat všechny zásadní trhy, tedy ve chvíli, kdy bude pro nás zajímavé např. Německo, budeme nabízet kompletní podporu v Němčině.

První myšlenku (tedy co se týká tohoto rezervačního systému samozřejmě) jsem dostal už někdy na konci roku 2011. Inspiroval mě tehdy Groupon Scheduler, rezervační systém posunutý do té nejjednodušší formy, který Groupon nabízel svým zákazníkům v USA zdarma. Scheduler byl konečně graficky povedený, ale až příliš omezený.Reservanto BookNow screenshot

První poradu a návrh systému jsme provedli tuším 3. ledna 2012, krátce po té jsme to ale museli pozastavit kvůli práci na projektech s vyšší prioritou. Opravdový vývoj začal až v létě 2012 s odhadem na 3 měsíce. Plán jsme lehce přetáhli, takže po roce máme první veřejnou beta verzi.

Kde jsme a co mě teď čeká?

Aktuálně doděláváme funkce, které zákazníci nejvíc chtějí, nebo nevědí, že je chtějí. Připravujeme nové segmenty a hledáme nejvhodnější způsob, jak Reservanto zpropagovat a prodávat. Hledám partnery, kteří by nám s propagací pomohli. Mám pro ně připravené poměrně dost zajímavé podmínky. Možná na podzim zkusíme pár prezentací na konferencích, ať jsme taky ti cool startapisti s globálním projektem, co chtějí změnit svět a je tedy potřeba o nich všude slyšet.

Ještě o jedné věci jsem chtěl napsat. Zaujalo mě, jak se informace šíří daleko. První informaci o Reservantu jsem dal na svou soukromou FB zeď. To lajklo a nasdílelo pár mých přátel a tím to skončilo. Následně se nám začali registrovat lidé z celé ČR, ale i ze Slovenska, Polska, Ruska, Španělska… Jen nevím, k čemu to těm podnikatelům z Ruska a Polska zatím je, když zatím máme jen českou a slovenskou lokalizaci. Nicméně в скором времени мы создаем тоже русскую версию.

 • Eugen Jr. O.

  Skvělá věc, jen problém bude s lidmi aby pochopily, že to potřebují a vysvětlit jim, že to dokáže ovládat cvičená opice. S lidmi v Rusku to bude velký problém. V Rusku když něco vysvětluji, tak často to pochopí, že to potřebují po delší době.

  • To je pravda. Obzvlášť v segmentech, kde se trh musí nejprve vytvořit (jako jsou např. maséři). Na to je potřeba mít buď šikovné lidi nebo super vyladěný web, který ty lidi částečně supluje. :)

   • Eugen Jr. O.

    Nejlevnější se mi kdysi zdálo napsat na web FAQ otázky a tak pokusit se odpovědět předem, než bude otázka položena. Tenhle krom mi např. odstřelí 5-10% lidí, protože se tam opravdu kouknout do FAQ. Potom člověk řekne najděte si to ve FAQ a oni vám řeknou FU*K, takže tak by to nešlo a kopíruji na jejich otázky připravené odpovědi ve FAQ.
    Ostatní chtějí slyšet někoho na druhé straně a pokecat si věděv to, že za programem stojí člověk. Př: Je to zdarma? Ano, je to zdarma základní věci jak je napsáno na webových stránkách program „basic“. To jo, já jsme to četl, ale volám aby jsem se ujistil :D

    Je to taky tak u vás?

    Reservanto.com funguje? com verze se mi nechce načítat.

    • U nás je to různé, protože v každém segmentu jsou jiní lidé. Některým musíme vysvětlovat, o co se jedná, jiní zas nás vyhledávají sami a vědí, co přesně chtějí.

     btw, reservanto.com … díky za info. Už to běží. Měli jsme problém s DNS.